Az RMDSZ Brassó megyei szervezete április 20. és május 8. között szervezi meg a Brassó Megyei Magyar Napokat. A rendezvénysorozat színes programcsokrot kínál a magyar közösség számára, amelyben minden korosztály megtalálhatja a számára érdekeset. Alább olvashatják az eddigi eseményeket, továbbá a program itt folyamatosan frissül.

Április 20., szerda
12 óra – Rész és egész című rendhagyó gyerekrajz-kiállítás Ábrahám Imola képzőművész, tanár szervezésében. A 8-as számú Általános Iskola és az Áprily Lajos Főgimnázium diákjainak munkáiból szervezett tárlatot megnyitja Gál Andrea tanár. Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium II. emelete.
Április 21., csütörtök
10 óra – Legendárium Nap. Bemutatkozik a Székelyföldi Legendárium csapata, illetve levetítik Székelyföld első magyar nyelvű rajzfilmjét, a Likaskőt. Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium díszterme.
16 óra – Ambrus Attila Új média című előadása, Új média vagy ősközösségi média? Hol vannak a lyukak a sajtón? Beszélgessünk a leírhatatlanról!, helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium díszterme
17 óraPuhakönyves gyerekfoglalkozás 3-7 éves gyerekeknek Demeter Éva vezetésével (Sepsiszentgyörgy) a Kuckó Babamamaklub szervezésében, helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium előkészítős osztályterme
Április 22., péntek
17 óraJátszóházas Gyerektáncház, helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium díszterme. A táncot Ráduly Sándor oktatja, a zenét pedig a Dezső fivérek szolgáltatják.
18 óra – Nehéz Fiúk Tubakvartett koncert, helyszín: Reménység Háza, belépő 10 lej a helyszínen.
Április 23., szombat
Testi-lelki tornanap az RMDSZ Brassó megyei Nőszervezet rendezésében: Vizeli Kinga és Timár Rozália pár- és család pszichoterapeuták egy belső utazásra kalauzolnak, majd Kovács Emese, az aerobik klubunk oktatója mozgatja meg minden porcikánkat. Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium tornaterme, udvara.
Április 25., hétfő
10 óraKirándulás szülőkkel a Cenk-nyeregbe 5 év fölötti gyerekeknek a Kuckó Babamamaklub szervezésében, találkozás a Rakodó negyed végállomásánál. Megjegyzés: kisebbek is jöhetnek, ha a szülők vállalják a cipelést. FIGYELEM: rossz idő miatt szerdára halasztották a kirándulást.
22 óraBagossy Brothers Company koncert és buli, zenél Dj. THOMAS (Székelyudvarhely), a BMD és BIT közös szervezésében, helyszín: MOVe Club
Április 26., kedd
18 óra – Lukács Sándor Pucérok lettünk című karikatúrakiállítása, megnyitja Vetró András, helyszín: Baiulescu Ház – Magyar Kulturális Központ
Április 28., csütörtök
16 óra – Kamarazene hangverseny Hanke Katalin tanárnő diákjainak előadásában, helyszín: Transilvania Egyetem Zenei fakultásának díszterme (Andrei Șaguna utca 2. szám)
Április 28., csütörtök
18 óra – Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművészek Szövetségének tárlata az Apáczai Csere János Közművelődési Egyesület szervezésében, megnyitja Vetró András és Dimény Árpád költő könyvbemutatója, moderál Ambrus Attila, helyszín: Reménység Háza
Május 1., vasárnap
12 óra – Majális: főzőverseny, Anyák-napi vásár, előadások, zenés és táncos fellépések, helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara

Május 3., kedd
20 óra – Felnőtt táncház a BIT szervezésében, zenél a Kedves zenekar, helyszín: Szent Imre Terem (Zajzoni út 7. szám)
Május 6., péntek
22 óra – Retró-est, zenél dj. Barta Szabi, helyszín: 4rooms klub, belépő: 10 lej
Május 11., szerda
Reiff István emléktábla avatása, helyszín: Redut Kulturális Központ

Szervező: RMDSZ Brassó megyei szervezete
Partnerek: Apáczai Csere János Közművelődési Egyesület, Brassó Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács, Brassói Magyar Diákszövetség, az RMDSZ Brassó megyei Nőszervezete, Áprily Lajos Főgimnázium, Evangélikus-Lutheránus Egyházközség, Reménység Háza, Magyar Kulturális Központ, Játszóház, Kuckó Babamamaklub, Visszhang Diáklap.
Médiapartnerek: Brassói Lapok, Brassai Magyar Adás
Még számos programmal jelentkezünk Brassó városban és Brassó megyében is, amelyet itt követhetnek.

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.